Manapság nagyon nagy népszerűségnek örvendenek a raklapból készült bútorok. Nem véletlen, hiszen különleges ötleteket valósíthatunk meg általuk, mellyel otthonunkat egyedivé tehetjük. És a legfontosabb, hogy mindezt nem tízen ezrekért!
Raklapos pályafutásunkat egy dohányzóasztallal kezdtük 🙂 <- (A videót a linkre kattintva nézhetitek meg)
Amire szükséged lesz:
- 3 raklap (jelképes összegért bármely barkácsáruházban hozzá lehet jutni, mi nem EUR raklapot használtunk)
- fűrész
- tetszőleges színű lazúrfesték
- csiszolópapír vagy csiszológép
- 4 db bútorgörgő
- kapupánt csavarok, szögek, egyéb csavarok
A sztenderd raklap túl nagy lett volna a nappalinkba, ezért az egyik raklapot kettéfűrészeltük. Ezután a második raklapról le kell szedni a léceket, melyeket arra használunk, hogy az asztal tetejét besűrítsük vele.
A léceket eltudjátok távolítani
- kalapács és feszítő segítségével, vagy
- vasfűrésszel (segítségével könnyedén át lehet vágni a szöget, annyi a hátránya csupán, hogy így a szög benne marad a fában, ellenben lényegesen haladósabb 🙂 )
A harmadik raklapból pedig az asztal lábai lesznek kialakítva a videón jól látható módon, valamint két lécet is felhasználunk erősítési célból. Ezek egyébként a későbbiek során akár kis polctartóként is funkcionálhatnak majd – ahogy nálunk is 🙂
Mindezek után jöhet a csiszolás. A legjobb, ha van csiszológép a háznál – az asztalprojekt után mi beszereztünk egyet – de ahogy látható, szépen megoldható anélkül is. Egy kisebb lécre van csupán szükség, amire rá lehet hajtani a csiszolópapírt, és így manuálisan lecsiszolni a felületet.
És már jöhet is a projekt legkellemesebb része – legalábbis számomra 🙂 A festés! Mi dió színű lazúrfestéket választottuk és azzal kezeltük le a felületet. Gyönyörű lett 🙂 1 napig érdemes hagyni száradni, mielőtt hozzáfognánk a részek összeszereléséhez.
Összeszerelés
Fúrógép segítségével fúrj lyukakat az elemekre – láb, erősítő léc -, ahol majd össze lesznek azok illesztve. Kapupántcsavar segítségével érdemes rögzíteni a részeket, jóval tartósabb, mint például a faragasztó – habár az is jó megoldás lehet. Majd az asztal aljára kis csavarok segítségével feltesszük a bútorgörgőket és kész is egy kis dohányzóasztal 🙂
És nincs is más hátra, mint a nappali közepére görgetni ezt a kis csodát és gyönyörködni benne nap, mint nap 🙂
Még több kreatív ötletért látogassatok el a PaintyCloud-ra! 🙂
https://www.youtube.com/channel/UC1tZgVUGeMVclnd7vt1SyDA
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: